Echipa din Chișinău la Festivalul sportiv „Giochi del Tricolore” s-a clasat pe locul II al competiției

1143

Echipa municipiului Chișinău, care a participat la Festivalul sportiv „Giochi del Tricolore”, ediția a VII-ea, de la Reggio Emilia, Italia, 24-30 iulie 2023, s-a clasat pe locul II al competiției.

Reprezentanții din partea municipiului Chișinău sunt elevi ai școlilor sportive din capitală, subordonate Direcției generale educație, tineret și sport. Ei au obținut 39 de medalii: de aur, argint și bronz, clasându-se pe locul II a Festivalului.

Echipa noastră a participat la competiții și demonstrații sportive, concursuri, spectacole, ateliere, evenimente culturale și educaționale, lansate de organizatori, pentru a sublinia importanța sportului, a prieteniei și a echității.