În perioada de trecere de la versiunea veche la cea nouă, ambele site-uri vor funcționa în paralel.
Informația a fost migrată și referențiață. La moment compartimentele sunt aranjate conform versiunii vechi pentru a facilita regăsirea rapidă a informației.

Pagina oficială a Municipiului Chișinău
  • Prima
  • /
  • ...
  • /
  • Consiliul
  • /
  • Comisiile CMC
  • /
  • Componența nominală a comisiilor de specialitate pentru diferite domenii de activitate ale Consiliului municipal Chișinău

Comisiile CMC

Componența nominală a comisiilor de specialitate pentru diferite domenii de activitate ale Consiliului municipal Chișinău

Comisia juridică, pentru ordinea publică și activitatea administrației publice locale

1.     Poleacov Victor - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

2.     Bejenaru Grigore - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

3.     Tolocico Alexandra - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

4.     Melniciuc Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

5.     Năstase Andrei  - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

6.     Verbițchi Ruslan - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

7.     Jitari Cristina - neafiliat politic

8.     Cebotari Valentin - neafiliat politic

9.     Lungu Mariana - Fracțiunea Partidului Liberal

10.   Mîndru Victor - Partidul Democrat din Moldova

11.   Burgudji Serghei - Partidul Politic „Șor"

 

Comisia pentru buget, economie, finanțe, patrimoniu public local, agricultură și problemele suburbiilor 

1.     Cojuhari Roman  - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

2.     Umaneț Anatolie - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

3.     Herța Veronica - Fracțiunea Partidului Liberal

4.     Doina Serghei - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

5.     Zababurina Irina - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

6.     Afanasenco Serghei - neafiliat politic

7.     Polodiuc Ludmila - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

8.     Doroș Aliona - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

9.     Rusu Aurel - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

 

Comisia pentru gospodărie locativ-comunală, energetică, servicii tehnice, transport, comunicații și ecologie

 1.     Tesa Iurie - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

2.     Ivanov Dumitru - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

3.     Comarov Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

4.     Mucan Vitalie - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

5.     Basiuc-Brînzei Serghei - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

6.     Aghenie Alexandru - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

7.     Rotari Sergiu - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

8.     Țurcan Ilie - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

9.     Bunescu Victor - neafiliat politic

 

 Comisia pentru construcții, arhitectură și relații funciare

1.     Bondarenco Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

2.     Mandatii Aliona - neafiliat politic

3.     Șerepitco Oleg - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

4.     Popa Svetlana - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

5.     Odințov Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

6.     Colomieț Daria - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

7.     Nedelea Veaceslav - neafiliat politic

8.     Macovei Ion - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

9.     Popa Zinaida - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

10.    Cebanu Ion - Fracțiunea Partidului Liberal

11.    Klimenco Valerii - Partidul Politic „Șor"

 

Comisia pentru protecție socială, ocrotire a sănătății, educație, cultură, mass-media și relații interetnice

 1.     Cojocaru Dinari - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

2.     Bîndiu Ion - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

3.     Cernomoreț Iurie - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

4.     Grigorieva Slvia - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

5.     Corcmari Tatiana- Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

6.     Ceban Eugenia - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova"

7.     Duca Zinaida - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

8.     Gaidău Ina - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

9.     Tîșcul Ala  - neafiliat politic

10.    Filimon Ivan - Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

11.    Pântea Corneliu - Partidul Politic „Partidul Unității Naționale"

reset WAY cursor WAY contrast WAY Marire Font WAY Citeste cu voce textul selectat WAY Linkuri WAY