• Prima   /  Consiliul   /  Componenţa   /  Comisiile CMC

    Componența nominală a comisiilor de specialitate pentru diferite domenii de activitate ale Consiliului municipal Chișinău

    Comisia juridică, pentru ordinea publică și activitatea administrației publice locale

    1.     Poleacov Victor - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    2.     Bejenaru Grigore - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    3.     Tolocico Alexandra - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    4.     Melniciuc Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    5.     Năstase Andrei  - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

    6.     Verbițchi Ruslan - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

    7.    Trubca Alexandr - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate 

    8.    Roșca Roman - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    9.    Chirtoacă Dorin - Fracțiunea Partidului Liberal

    10.  Mîndru Victor - Partidul Democrat din Moldova

    11.  Burgudji Serghei - Partidul Politic „Șor"

     

    Comisia pentru buget, economie, finanțe, patrimoniu public local, agricultură și problemele suburbiilor 

    1.     Cojuhari Roman  - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    2.     Grădinaru Vasile - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    3.     Herța Veronica - Fracțiunea Partidului Liberal

    4.     Botnaru Ghenadie - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    5.     Zababurina Irina - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    6.     Afanasenco Serghei- Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    7.     Polodiuc Ludmila - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    8.     Doroș Aliona - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

    9.     Jitari Cristina - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

     

    Comisia pentru gospodărie locativ-comunală, energetică, servicii tehnice, transport, comunicații și ecologie 

    1.     Tesa Iurie - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

    2.     Ivanov Dumitru -Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    3.     Comarov Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    4.     Mucan Vitalie - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    5.     Basiuc-Brînzei Serghei - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    6.     Aghenie Alexandru - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    7.     Rotari Sergiu - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

    8.     Coșeru Ina - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    9.     Tofilat Sergiu - Mișcarea social-politică „Forța Nouă" din Moldova

     

    Comisia pentru construcții, arhitectură și relații funciare

    1.     Chirtoca Vasili - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    2.     Nedelea Veaceslav - Partidul Democrat din Moldova

    3.     Popa Svetlana - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    4.     Odințov Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    5.     Lupașcu Valeriu - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    6.     Bondarenco Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    7.     Mandatii Aliona - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

    8.     Macovei Ion - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

    9.     Popa Zinaida -Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    10.   Cebanu Ion - Fracțiunea Partidului Liberal

    11.   Klimenco Valerii - Partidul Politic „Șor"

     

    Comisia pentru protecție socială, ocrotire a sănătății, educație, cultură, mass-media și relații interetnice 

    1.     Cojocaru Dinari - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    2.     Bîndiu Ion - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    3.     Hrenova Elena - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    4.     Grigorieva Slvia - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    5.     Tatiana Corcimari  - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    6.     Ceban Eugenia - Fracțiunea Partidului Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    7.     Duca Zinaida - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

    8.     Gaidău Ina - Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

    9.     Munteanu-Pojoga Angela - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate 

    10.  Rusol Nicolai - Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

    11.  Pântea Corneliu - Partidul Politic „Partidul Unității Naționale"