• Prima   /  Consiliul   /  Componenţa   /  Consilierii CMC

    COMPONENŢA CONSILIULUI MUNICIPAL CHIŞINĂU

    Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    1.    Afanasenco Serghei - președintele Fracțiunii

    2.    Cojocaru Dinari - vicepreședintele  Fracțiunii

    3.    Odințov Alexandr - vicepreședintele  Fracțiunii

    4.    Polodiuc Ludmila - vicepreședintele  Fracțiunii

    5.    Popa Svetlana - vicepreședintele Fracțiunii

    6.    Tolocico Alexandra - secretarul Fracțiunii

    7.    Basiuc-Brînzei Serghei

    8.    Bejenaru Grigore

    9.    Bondarenco Alexandr

    10.        Botnaru Ghenadie

    11.        Grigorieva Silvia

    12.        Ceban Eugenia

    13.        Comarov Alexandr

    14.        Chirtoca Vasili

    15.        Harmelin Iurie

    16.        Hrenova Elena

    17.        Lupașcu Valeriu

    18.        Mucan Vitalie

    19.        Melniciuc Alexandr

    20.        Poleacov Victor

    21.        Zababurina Irina

    22.       Aghenie Alexandru

    Fracțiunea ACUM Platforma DA 

    1.    Năstase Andrei - președintele  Fracțiunii

    2.    Mandatii Aliona - vicepreședintele  Fracțiunii

    3.    Doroș Aliona - vicepreședintele  Fracțiunii

    4.    Jitari Cristina - secretarul Fracțiunii

    5.    Duca Zinaida

    6.    Gaidău Ina

    7.    Macovei Ion

    8.    Rotari Sergiu

    9.    Tesa Iurie

    10.   Verbițchi Ruslan 

    Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate 

    1.    Grădinaru Vasile - președintele  Fracțiunii

    2.    Popa Zinaida - vicepreședintele  Fracțiunii

    3.    Trubca Alexandr - vicepreședintele Fracțiunii

    4.    Roșca Roman - secretarul Fracțiunii

    5.    Bîndiu Ion

    6.    Cojuhari Roman

    7.    Coșeru Ina

    8.    Ivanov Dumitru

    9.    Munteanu-Pojoga Angela

    Fracțiunea Partidului Liberal 

    1.    Cebanu Ion - președintele  Fracțiunii

    2.    Herța Veronica - secretarul Fracțiunii

    3.    Chirtoacă Dorin

    Partidul Politic "ȘOR"

    1.    Klimenco Valerii

    2.    Burgudji Serghei

    Partidul Democrat

    1.    Mîndru Victor

    2.    Nedelea Veaceslav

    Mișcarea social-politică „Forța Nouă" din Moldova

    1.    Tofilat Sergiu

     Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

    1.    Rusol Nicolai

     Partidul Politic „Partidul Unității Naționale"

     1.    Pântea Corneliu