• Prima   /  Consiliul   /  Componenţa   /  Comisiile CMC

    Componența nominală a comisiilor de specialitate pentru diferite domenii de activitate ale Consiliului municipal Chișinău

    Comisia juridică, pentru ordinea publică și activitatea

     administrației publice locale

     

    1.     Poleacov Victor - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    2.     Bejenaru Grigore - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    3.     Tolocico Alexandra - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    4.     Melniciuc Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    5.     Năstase Andrei - Fracțiunea ACUM Platforma DA

    6.     Verbițchi Ruslan - Fracțiunea ACUM Platforma DA

    7.     Rusu Aurel - Fracțiunea ACUM  Platforma DA

    8.     Roșca Roman - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    9.     Lungu Mariana - Fracțiunea Partidului Liberal

    10.   Mîndru Victor - Partidul Democrat din Moldova

    11.   Burgudji Serghei - Partidul Politic „Șor"

     

    Comisia pentru buget, economie, finanțe, patrimoniu public local,

    agricultură și problemele suburbiilor

     

    1.     Cojuhari Roman - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    2.     Umaneț Anatolie - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    3.     Herța Veronica - Fracțiunea Partidului Liberal

    4.     Botnaru Ghenadie - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    5.     Zababurina Irina - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    6.     Afanasenco Serghei - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    7.     Polodiuc Ludmila - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    8.     Doroș Aliona - Fracțiunea ACUM Platforma DA

    9.     Jitari Cristina - Fracțiunea ACUM Platforma DA

     

    Comisia pentru gospodărie locativ-comunală, energetică,

    servicii tehnice, transport, comunicații și ecologie

     

    1.     Tesa Iurie - Fracțiunea ACUM Platforma DA

    2.     Ivanov Dumitru - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    3.     Comarov Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    4.     Mucan Vitalie - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    5.     Basiuc-Brînzei Serghei - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    6.     Aghenie Alexandru - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    7.     Rotari Sergiu - Fracțiunea ACUM Platforma DA

    8.     Țurcan Ilie - Fracțiunea ACUM Platforma DA

    9.     Bunescu Victor - neafiliat politic

     

    Comisia pentru construcții, arhitectură și relații funciare

     

    1.     Chirtoca Vasili - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    2.     Nedelea Veaceslav - neafiliat politic

    3.     Popa Svetlana - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    4.     Odințov Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    5.     Colomieț Daria - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    6.     Bondarenco Alexandr - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    7.     Mandatii Aliona - Fracțiunea ACUM Platforma DA

    8.     Macovei Ion - Fracțiunea ACUM Platforma DA

    9.     Popa Zinaida - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    10.   Cebanu Ion - Fracțiunea Partidului Liberal

    11.   Klimenco Valerii - Partidul Politic „Șor"

     

    Comisia pentru protecție socială, ocrotire a sănătății, educație,

    cultură, mass-media și relații interetnice

     

    1.     Cojocaru Dinari - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    2.     Bîndiu Ion - Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    3.     Cernomoreț Iurie - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    4.     Grigorieva Slvia - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    5.     Corcmari Tatiana- Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    6.     Ceban Eugenia - Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova"

    7.     Duca Zinaida - Fracțiunea ACUM Platforma DA

    8.     Gaidău Ina - Fracțiunea ACUM Platforma DA

    9.     Tîșcul Ala - Fracțiunea ACUM Platforma DA

    10.   Filimon Ivan - Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

    11.   Pântea Corneliu - Partidul Politic „Partidul Unității Naționale"